Čtvrtek 7.3.2024
V pondělí 25. března se na naší škole bude konat Velikonoční vítání jara.

Pondělí 4.3.2024
Byl vložen měsíční plán práce na březen 2024.

Čtvrtek 8.2.2024
Žáci pardubických škol i letos vyrazili podpořit domácí florbalové družstvo Sokoli při SCHOOL MATCH 2024

Pátek 2.2.2024
Byl vložen měsíční plán práce na únor.

Pondělí 29.1.2024
V pondělí 29. ledna 2024 vybojovaly naše žákyně ze 7.A a 6.A bronzové medaile v republikovém finále Školské futsalové ligy.
Gratulujeme a děkujeme za vzornou reprezentaci školy.

Pátek 19.1.2024
Od 6. února bude na naší škole probíhat kroužek Předškoláček pro děti, které se v příštím školním roce chystají do 1. třídy.

Pondělí 15.1.2024
Žáci 4. A odjeli na zimní školu v přírodě do Olešnice v Orlických horách na chatu Juráška. Jak se jim daří můžete sledovat pod tímto odkazem.

Pondělí 15.1.2024
Žáci 7. ročníku odjeli na lyžařský výcvikový kurz do Petříkova v Jeseníkách. Jak se jim daří můteže sledovat pod tímto odkazem.

Středa 3.1.2024
Byl vložen měsíční plán práce na leden 2023.

Školní psycholožka

Školní psycholožka je ve škole pro děti, učitele i rodiče.

PRO RODIČE

Rodiče se na mě mohou obracet v případě, že by uvítali konzultaci například v těchto situacích:

• chcete-li co nejoptimálněji rozvíjet nadání a speciální schopnosti svého syna nebo dcery,
  • máte-li zájem o kariérové poradenství pro Vašeho syna nebo dceru v osmé či deváté třídě,
  • trápí-li Vašeho syna nebo dceru výukové či výchovné potíže ve škole,
  • máte-li pocit, že Váš syn nebo dcera má vztahové či komunikační problémy s jiným učitelem nebo zbytkem školního kolektivu,
  • máte-li pocit, že Váš syn nebo dcera má emoční potíže, je příliš úzkostný/á,
  • máte-li pocit, že Váš syn nebo dcera se setkali ve škole s projevy šikany,
  • máte-li obavy, že Váš syn nebo dcera experimentují s drogami, a nevíte si s tím rady,
  • nebo pokud Vás trápí či zajímá cokoli dalšího, co souvisí s Vaším dítětem a jeho fungováním ve škole

PRO ŽÁKY

Žáci za mnou mohou docházet, pokud je trápí nebo zajímá cokoli, co souvisí s jejich pobytem ve škole, například v těchto situacích:

• pokud máte problémy s učením, pozorností nebo soustředěním,
  • pokud máte potíže s velkou trémou, nejistotou nebo malou sebedůvěrou,
  • pokud se dostanete do těžké situace, a nevíte co s ní,
  • pokud vás trápí vztahy ve třídě,
  • nebo pokud vás zajímá nebo zlobí cokoli dalšího, co souvisí s vaším pobytem ve škole.

PRO UČITELE

Učitelé mohou využít školní psycholožku, pokud by uvítali spolupráci s ní například v těchto situacích:

• při řešení výukových či výchovných problémů jednotlivých žáků,
  • při zlepšování atmosféry v jednotlivých třídách,
  • při vyhledávání nadaných žáků a vytváření jejich individuálních plánů,
  • při plánování a realizaci aktivit zaměřených na prevenci rizikového chování, jako je šikana, záškoláctví, užívání návykových látek, kriminalita, nebo aktivit zaměřených na podporu zdravého životního stylu a aktivního trávení volného času.

Základní principy práce školní psycholožky

• ochrana osobních a důvěrných informací, diskrétnost,
  • individuální přístup,
  • partnerský a rovný přístup ke každému,
  • odbornost, profesionalita,
  • svou činností přispívat k vytváření příznivého sociálního klimatu ve škole i v jednotlivých třídách, napomáhat rozvíjet osobnostní potenciál každého žáka, dbát o psychickou pohodu každého ve škole

Důležité odkazy

Činnost školního psychologa ve škole je samostatná poradenská činnost, která není přímou součástí vzdělávací činnosti školy. Jedná se o komplexní službu žákům, jejich rodičům a pedagogům, která vychází ze standardních činností vymezených ve vyhlášce č. 72/2005 Sb., o poskytování poradenských služeb ve školách a školských poradenských zařízeních, dále z Koncepce školního poradenského pracoviště školy a dále z ročního plánu činnosti školního psychologa. Podmínky pro činnost školního psychologa dále upravuje Školní řád nebo příslušná směrnice školy.

Podmínkou pro poskytnutí školní poradenské služby nezletilému žákovi je souhlas jeho zákonných zástupců. Souhlasu zákonného zástupce není třeba v případech, kdy je ohroženo duševní nebo tělesné zdraví žáka nebo osob v jeho okolí (krizová intervence).

Další normy a dokumenty upravující činnost školního psychologa:

Mgr. Bc. Markéta Machanová

psycholog@zsohrazenice.cz

Konzultační hodiny:
Pondělí: 8-16hod.
Úterý: 8-12hod.

Na konzultaci je potřeba se domluvit předem osobně nebo na výše uvedené emailové adrese.

Poradna

K dispozici je poradna školní psycholožky.

Vstoupit do poradny