Středa 17.4.2019
Dnes proběhlo na ZŠ Beneš. nám. OKRESNÍ KOLO v ATLETICKÉM TROJBOJI žáků 5. tříd.
Naše družstvo ve složení: Petr Bohuněk, Dominik Schejbal, Kamila Kozáková a Lucie Kubátová se umístilo na krásném 3. místě ze 6 startujících škol. Gratulujeme a děkujeme za vzornou reprezentaci školy.

Pondělí 15.4.2019
Změna jídelníčku: Oběd plánovaný na 16. 4. se bude vařit 17. 4. 2019 a naopak.

Pátek 12.4.2019
Bylo vloženo rozhodnutí o přijetí k základnímu vzdělávání.

Čtvrtek 11.4.2019
Ve dnech 2. - 3. května 2019 bylo vyhlášeno Ředitelské volno.

Úterý 9.4.2019
ZŠ PADRUBICE - OHRAZENICE ZVE DĚTI, ŽÁKY, RODIČE, PRARODIČE A VŠECHNY PŘÁTELE ŠKOLY NA VELIKONOČNÍ VÍTÁNÍ JARA v pondělí 15. dubna 2019 v době od 15 do 18 hodin.

Středa 3.4.2019
Byl vložen měsíční plán práce na duben 2019.

Pondělí 18.3.2019
Z důvodu přerušení dodávky elektřiny školní jídelna v uvedený termín nevaří.

Pondělí 4.3.2019
Byl vložen plán práce na březen 2019.

Čtvrtek 21.2.2019
Ve dnech 3. a 4. dubna vždy od 13 hod do 18 hod bude probíhat zápis do 1. třídy. Byla zveřejněna kritéria:

Úterý 12.2.2019
Byl vložen měsíční plán práce na únor 2019.

Školní psycholožka

Školní psycholožka je ve škole pro děti, učitele i rodiče.

PRO RODIČE

Rodiče se na mě mohou obracet v případě, že by uvítali konzultaci například v těchto situacích:

• chcete-li co nejoptimálněji rozvíjet nadání a speciální schopnosti svého syna nebo dcery,
  • máte-li zájem o kariérové poradenství pro Vašeho syna nebo dceru v osmé či deváté třídě,
  • trápí-li Vašeho syna nebo dceru výukové či výchovné potíže ve škole,
  • máte-li pocit, že Váš syn nebo dcera má vztahové či komunikační problémy s jiným učitelem nebo zbytkem školního kolektivu,
  • máte-li pocit, že Váš syn nebo dcera má emoční potíže, je příliš úzkostný/á,
  • máte-li pocit, že Váš syn nebo dcera se setkali ve škole s projevy šikany,
  • máte-li obavy, že Váš syn nebo dcera experimentují s drogami, a nevíte si s tím rady,
  • nebo pokud Vás trápí či zajímá cokoli dalšího, co souvisí s Vaším dítětem a jeho fungováním ve škole

PRO ŽÁKY

Žáci za mnou mohou docházet, pokud je trápí nebo zajímá cokoli, co souvisí s jejich pobytem ve škole, například v těchto situacích:

• pokud máte problémy s učením, pozorností nebo soustředěním,
  • pokud máte potíže s velkou trémou, nejistotou nebo malou sebedůvěrou,
  • pokud se dostanete do těžké situace, a nevíte co s ní,
  • pokud vás trápí vztahy ve třídě,
  • nebo pokud vás zajímá nebo zlobí cokoli dalšího, co souvisí s vaším pobytem ve škole.

PRO UČITELE

Učitelé mohou využít školní psycholožku, pokud by uvítali spolupráci s ní například v těchto situacích:

• při řešení výukových či výchovných problémů jednotlivých žáků,
  • při zlepšování atmosféry v jednotlivých třídách,
  • při vyhledávání nadaných žáků a vytváření jejich individuálních plánů,
  • při plánování a realizaci aktivit zaměřených na prevenci rizikového chování, jako je šikana, záškoláctví, užívání návykových látek, kriminalita, nebo aktivit zaměřených na podporu zdravého životního stylu a aktivního trávení volného času.

Základní principy práce školní psycholožky

• ochrana osobních a důvěrných informací, diskrétnost,
  • individuální přístup,
  • partnerský a rovný přístup ke každému,
  • odbornost, profesionalita,
  • svou činností přispívat k vytváření příznivého sociálního klimatu ve škole i v jednotlivých třídách, napomáhat rozvíjet osobnostní potenciál každého žáka, dbát o psychickou pohodu každého ve škole

Důležité odkazy

Činnost školního psychologa ve škole je samostatná poradenská činnost, která není přímou součástí vzdělávací činnosti školy. Jedná se o komplexní službu žákům, jejich rodičům a pedagogům, která vychází ze standardních činností vymezených ve vyhlášce č. 72/2005 Sb., o poskytování poradenských služeb ve školách a školských poradenských zařízeních, dále z Koncepce školního poradenského pracoviště školy a dále z ročního plánu činnosti školního psychologa. Podmínky pro činnost školního psychologa dále upravuje Školní řád nebo příslušná směrnice školy.

Rodiče udělují souhlas v souladu se zákonem č. 101/2000 Sb., o ochraně osobních údajů ve znění pozdějších změn. Informovaný souhlas má dvě základní varianty.

Žádost o službu školního psychologa
Další normy a dokumenty upravující činnost školního psychologa:

Mgr. Renata Vohradská

psycholog@zsohrazenice.cz

Tel.: 724 525 157

Na škole přítomna :  pondělí - 8-14h a čtvrtek - 8-14h

Konzultační hodiny: pondělí - 8-14h a čtvrtek - 8-14h

Na konzultaci (i mimo pracovní dobu) je potřeba domluvit se předem osobně nebo na výše uvedené emailové adrese.

Poradna

K dispozici je poradna školní psycholožky.

Vstoupit do poradny

»

Jste spokojení se stravováním a jídelníčkem ve školní jídelně?: