Pondělí 2.12.2019
Byl vložen měsíční plán práce na prosinec 2019.

Pondělí 18.11.2019
Vážení rodiče,

dovoluji si Vás oslovit v rámci spolupráce se Statutárním městem Pardubice a požádat Vás o vyplnění dotazníku, který je přílohou tohoto emailu. Jedná se o dotazníkové šetření sestavené pro účely tvorby koncepce školství SMP, což je dokument, který bude pro příští období určovat směr rozvoje našich mateřských, základních škol a školských zařízení.

Pátek 15.11.2019
Byly vloženy výsledky sběrového rána:

Pondělí 11.11.2019
Dne 12. 11. 2019 se oběd 2 nevaří z důvodu nízkého počtu přihlášených strávníků.

Středa 6.11.2019
Z důvodu přerušení dodávky elektrické energie dne 14. 11. 2019 bude výuka probíhat do 12.30 h, provoz ŠD omezen, ŠJ nevaří.

Úterý 5.11.2019
Ve dnech 7. - 8. listopadu probíhají sběrové dny papíru na naší škole.

Pondělí 4.11.2019
Základní škola Pardubice-Ohrazenice se dne 6. listopadu 2019 nepřipojí k protestní stávce.

Vyučování dle rozvrhu, školní družina a stravování v běžném režimu.

Pátek 1.11.2019
Byl vložen plán práce na měsíc listopad.

Středa 23.10.2019
Ve čtvrtek 31. října se bude od 16:30 konat Halloweenský podvečer:

Středa 16.10.2019
Chlapci zcela jasně přehráli kluci všechny soupeře a zaslouženě postoupili do krajského kola, které bude na začátku listopadu v Litomyšli.
Děvčata ve své soutěži skončila na 4. místě.
Děkujeme za vzornou reprezentaci školy všem žákům.

Školní psycholožka

Školní psycholožka je ve škole pro děti, učitele i rodiče.

PRO RODIČE

Rodiče se na mě mohou obracet v případě, že by uvítali konzultaci například v těchto situacích:

• chcete-li co nejoptimálněji rozvíjet nadání a speciální schopnosti svého syna nebo dcery,
  • máte-li zájem o kariérové poradenství pro Vašeho syna nebo dceru v osmé či deváté třídě,
  • trápí-li Vašeho syna nebo dceru výukové či výchovné potíže ve škole,
  • máte-li pocit, že Váš syn nebo dcera má vztahové či komunikační problémy s jiným učitelem nebo zbytkem školního kolektivu,
  • máte-li pocit, že Váš syn nebo dcera má emoční potíže, je příliš úzkostný/á,
  • máte-li pocit, že Váš syn nebo dcera se setkali ve škole s projevy šikany,
  • máte-li obavy, že Váš syn nebo dcera experimentují s drogami, a nevíte si s tím rady,
  • nebo pokud Vás trápí či zajímá cokoli dalšího, co souvisí s Vaším dítětem a jeho fungováním ve škole

PRO ŽÁKY

Žáci za mnou mohou docházet, pokud je trápí nebo zajímá cokoli, co souvisí s jejich pobytem ve škole, například v těchto situacích:

• pokud máte problémy s učením, pozorností nebo soustředěním,
  • pokud máte potíže s velkou trémou, nejistotou nebo malou sebedůvěrou,
  • pokud se dostanete do těžké situace, a nevíte co s ní,
  • pokud vás trápí vztahy ve třídě,
  • nebo pokud vás zajímá nebo zlobí cokoli dalšího, co souvisí s vaším pobytem ve škole.

PRO UČITELE

Učitelé mohou využít školní psycholožku, pokud by uvítali spolupráci s ní například v těchto situacích:

• při řešení výukových či výchovných problémů jednotlivých žáků,
  • při zlepšování atmosféry v jednotlivých třídách,
  • při vyhledávání nadaných žáků a vytváření jejich individuálních plánů,
  • při plánování a realizaci aktivit zaměřených na prevenci rizikového chování, jako je šikana, záškoláctví, užívání návykových látek, kriminalita, nebo aktivit zaměřených na podporu zdravého životního stylu a aktivního trávení volného času.

Základní principy práce školní psycholožky

• ochrana osobních a důvěrných informací, diskrétnost,
  • individuální přístup,
  • partnerský a rovný přístup ke každému,
  • odbornost, profesionalita,
  • svou činností přispívat k vytváření příznivého sociálního klimatu ve škole i v jednotlivých třídách, napomáhat rozvíjet osobnostní potenciál každého žáka, dbát o psychickou pohodu každého ve škole

Důležité odkazy

Činnost školního psychologa ve škole je samostatná poradenská činnost, která není přímou součástí vzdělávací činnosti školy. Jedná se o komplexní službu žákům, jejich rodičům a pedagogům, která vychází ze standardních činností vymezených ve vyhlášce č. 72/2005 Sb., o poskytování poradenských služeb ve školách a školských poradenských zařízeních, dále z Koncepce školního poradenského pracoviště školy a dále z ročního plánu činnosti školního psychologa. Podmínky pro činnost školního psychologa dále upravuje Školní řád nebo příslušná směrnice školy.

Rodiče udělují souhlas v souladu se zákonem č. 101/2000 Sb., o ochraně osobních údajů ve znění pozdějších změn. Informovaný souhlas má dvě základní varianty.

Žádost o službu školního psychologa
Další normy a dokumenty upravující činnost školního psychologa:

Mgr. Bc. Barbora Malá

psycholog@zsohrazenice.cz

Tel.: 739406279

Na škole přítomna : pondělí - 7:30-16h, úterý - 7:30-16h, st 7-11h

Konzultační hodiny: pondělí - 7:30-16h, úterý - 7:30-16h, st 7-11h

Na konzultaci je potřeba se domluvit předem osobně nebo na výše uvedené emailové adrese.

Poradna

K dispozici je poradna školní psycholožky.

Vstoupit do poradny

Jste spokojení se stravováním a jídelníčkem ve školní jídelně?: