Úterý 2.10.2018
Byl vložen plán práce na říjen 2018.

Pondělí 17.9.2018
Žáci 8. ročníku odjeli na pětidenní adaptační kurz na chatu Kazmarku. Jak se jim daří, můžete sledovat v záložce Adaptační kurz - Aktuálně.

Pondělí 3.9.2018
Byl vložen měsíční plán práce na září 2018.

Pátek 31.8.2018
Informace o začátku nového školního roku pro 1. ročník.

Rozmístění učeben:

Pátek 31.8.2018
Nové zprávy budou postupně doplňovány podle podle aktuální situace s ohledem na probíhající rekonstrukci – děkujeme za pochopení.

Pátek 31.8.2018
Byly vloženy informace o organizaci školního roku 2018-2019.

Pátek 31.8.2018

ŠJ začíná vařit od 4. 9. 2018.

Pondělí 30.7.2018
V záložce Rekonstrukce všech objektů školy můžete sledovat průběh rekonstrukce odborných učeben.

Školní psycholožka

Školní psycholožka je ve škole pro děti, učitele i rodiče.

PRO RODIČE

Rodiče se na mě mohou obracet v případě, že by uvítali konzultaci například v těchto situacích:

• chcete-li co nejoptimálněji rozvíjet nadání a speciální schopnosti svého syna nebo dcery,
  • máte-li zájem o kariérové poradenství pro Vašeho syna nebo dceru v osmé či deváté třídě,
  • trápí-li Vašeho syna nebo dceru výukové či výchovné potíže ve škole,
  • máte-li pocit, že Váš syn nebo dcera má vztahové či komunikační problémy s jiným učitelem nebo zbytkem školního kolektivu,
  • máte-li pocit, že Váš syn nebo dcera má emoční potíže, je příliš úzkostný/á,
  • máte-li pocit, že Váš syn nebo dcera se setkali ve škole s projevy šikany,
  • máte-li obavy, že Váš syn nebo dcera experimentují s drogami, a nevíte si s tím rady,
  • nebo pokud Vás trápí či zajímá cokoli dalšího, co souvisí s Vaším dítětem a jeho fungováním ve škole

PRO ŽÁKY

Žáci za mnou mohou docházet, pokud je trápí nebo zajímá cokoli, co souvisí s jejich pobytem ve škole, například v těchto situacích:

• pokud máte problémy s učením, pozorností nebo soustředěním,
  • pokud máte potíže s velkou trémou, nejistotou nebo malou sebedůvěrou,
  • pokud se dostanete do těžké situace, a nevíte co s ní,
  • pokud vás trápí vztahy ve třídě,
  • nebo pokud vás zajímá nebo zlobí cokoli dalšího, co souvisí s vaším pobytem ve škole.

PRO UČITELE

Učitelé mohou využít školní psycholožku, pokud by uvítali spolupráci s ní například v těchto situacích:

• při řešení výukových či výchovných problémů jednotlivých žáků,
  • při zlepšování atmosféry v jednotlivých třídách,
  • při vyhledávání nadaných žáků a vytváření jejich individuálních plánů,
  • při plánování a realizaci aktivit zaměřených na prevenci rizikového chování, jako je šikana, záškoláctví, užívání návykových látek, kriminalita, nebo aktivit zaměřených na podporu zdravého životního stylu a aktivního trávení volného času.

Základní principy práce školní psycholožky

• ochrana osobních a důvěrných informací, diskrétnost,
  • individuální přístup,
  • partnerský a rovný přístup ke každému,
  • odbornost, profesionalita,
  • svou činností přispívat k vytváření příznivého sociálního klimatu ve škole i v jednotlivých třídách, napomáhat rozvíjet osobnostní potenciál každého žáka, dbát o psychickou pohodu každého ve škole

Důležité odkazy

Činnost školního psychologa ve škole je samostatná poradenská činnost, která není přímou součástí vzdělávací činnosti školy. Jedná se o komplexní službu žákům, jejich rodičům a pedagogům, která vychází ze standardních činností vymezených ve vyhlášce č. 72/2005 Sb., o poskytování poradenských služeb ve školách a školských poradenských zařízeních, dále z Koncepce školního poradenského pracoviště školy a dále z ročního plánu činnosti školního psychologa. Podmínky pro činnost školního psychologa dále upravuje Školní řád nebo příslušná směrnice školy.

Rodiče udělují souhlas v souladu se zákonem č. 101/2000 Sb., o ochraně osobních údajů ve znění pozdějších změn. Informovaný souhlas má dvě základní varianty.

Žádost o službu školního psychologa
Další normy a dokumenty upravující činnost školního psychologa:

Mgr. Renata Vohradská

psycholog@zsohrazenice.cz

Tel.: 724 525 157

Na škole přítomna :  pondělí - 8-14h a čtvrtek - 8-14h

Konzultační hodiny: pondělí - 8-14h a čtvrtek - 8-14h

Na konzultaci (i mimo pracovní dobu) je potřeba domluvit se předem osobně nebo na výše uvedené emailové adrese.

Poradna

K dispozici je poradna školní psycholožky.

Vstoupit do poradny

Jak se Vám líbí nové webové stránky Mateřské školy Žirafík?: