Pondělí 10.12.2018
V úterý 4. 12. 2O18 obhájily také naše mladší dívky na turnaji v Heřmanově Městci titul mistryň republiky ve školním futsale !!!

Úterý 4.12.2018
V pátek 3O. 11. 2O18 obhájily naše starší dívky na turnaji v Heřmanově Městci titul mistryň republiky ve Školské futsalové lize !!!
Děvčatům děkujeme za vzornou reprezentaci školy a gratulujeme.
Natka Minářová získala cenu pro nejlepší hráčku turnaje !
Fotografie jsou uloženy ve fotogalerii

Úterý 4.12.2018
Byl vložen měsíční plán práce na prosinec 2018.

Pondělí 3.12.2018
Ředitel škoty na základě § 24 odst. 2 č.56L/2OO4 Sb., školského zákona, ve znění pozdějších předpisů oznamuje, že ze závažných organizačních a technických důvodů vyhlašuje Ředitelské volno dne 3.-4.ledna 2019.

Pondělí 3.12.2018
Zveme Vás na Vánoční salón na hlavní budovu od 16 do 18 hodin.

Čtvrtek 29.11.2018
Byly zveřejněny výsledky sběrového rána:

Sobota 10.11.2018
Ve dnech 8. a 9. listopadu se v naší tělocvičně odehrála Konferenční finále Školské futsalové ligy dívek 7. a 9. ročníku. Obě naše družstva jasně zvítězila a za 14 dní tak budou moci v Heřmanově Městci obhajovat republikové tituly z minulého ročníku. Všem děvčatům děkujeme za vzornou reprezentaci školy a přejeme hodně štěstí v republikovém finále.

Úterý 6.11.2018
SBĚROVÉ DNY : dne 8. listopadu 2018 (čtvrtek od 14:00 h – 16:00 h) a dne 9. listopadu 2018 (pátek od 7:00 h – 9:00 h).

Pondělí 5.11.2018
Byl vložen měsíční plán práce na listopad 2018.

Čtvrtek 1.11.2018
Pamětní list převzaly dnes od náměstka Rychteckého v KD Hronovická Jana Hegrová a Natálie Minářová - zástupkyně kolektivu děvčat, který minulý rok zvítězil v republikovém finále Sportovní ligy ZŠ .

Školní psycholožka

Školní psycholožka je ve škole pro děti, učitele i rodiče.

PRO RODIČE

Rodiče se na mě mohou obracet v případě, že by uvítali konzultaci například v těchto situacích:

• chcete-li co nejoptimálněji rozvíjet nadání a speciální schopnosti svého syna nebo dcery,
  • máte-li zájem o kariérové poradenství pro Vašeho syna nebo dceru v osmé či deváté třídě,
  • trápí-li Vašeho syna nebo dceru výukové či výchovné potíže ve škole,
  • máte-li pocit, že Váš syn nebo dcera má vztahové či komunikační problémy s jiným učitelem nebo zbytkem školního kolektivu,
  • máte-li pocit, že Váš syn nebo dcera má emoční potíže, je příliš úzkostný/á,
  • máte-li pocit, že Váš syn nebo dcera se setkali ve škole s projevy šikany,
  • máte-li obavy, že Váš syn nebo dcera experimentují s drogami, a nevíte si s tím rady,
  • nebo pokud Vás trápí či zajímá cokoli dalšího, co souvisí s Vaším dítětem a jeho fungováním ve škole

PRO ŽÁKY

Žáci za mnou mohou docházet, pokud je trápí nebo zajímá cokoli, co souvisí s jejich pobytem ve škole, například v těchto situacích:

• pokud máte problémy s učením, pozorností nebo soustředěním,
  • pokud máte potíže s velkou trémou, nejistotou nebo malou sebedůvěrou,
  • pokud se dostanete do těžké situace, a nevíte co s ní,
  • pokud vás trápí vztahy ve třídě,
  • nebo pokud vás zajímá nebo zlobí cokoli dalšího, co souvisí s vaším pobytem ve škole.

PRO UČITELE

Učitelé mohou využít školní psycholožku, pokud by uvítali spolupráci s ní například v těchto situacích:

• při řešení výukových či výchovných problémů jednotlivých žáků,
  • při zlepšování atmosféry v jednotlivých třídách,
  • při vyhledávání nadaných žáků a vytváření jejich individuálních plánů,
  • při plánování a realizaci aktivit zaměřených na prevenci rizikového chování, jako je šikana, záškoláctví, užívání návykových látek, kriminalita, nebo aktivit zaměřených na podporu zdravého životního stylu a aktivního trávení volného času.

Základní principy práce školní psycholožky

• ochrana osobních a důvěrných informací, diskrétnost,
  • individuální přístup,
  • partnerský a rovný přístup ke každému,
  • odbornost, profesionalita,
  • svou činností přispívat k vytváření příznivého sociálního klimatu ve škole i v jednotlivých třídách, napomáhat rozvíjet osobnostní potenciál každého žáka, dbát o psychickou pohodu každého ve škole

Důležité odkazy

Činnost školního psychologa ve škole je samostatná poradenská činnost, která není přímou součástí vzdělávací činnosti školy. Jedná se o komplexní službu žákům, jejich rodičům a pedagogům, která vychází ze standardních činností vymezených ve vyhlášce č. 72/2005 Sb., o poskytování poradenských služeb ve školách a školských poradenských zařízeních, dále z Koncepce školního poradenského pracoviště školy a dále z ročního plánu činnosti školního psychologa. Podmínky pro činnost školního psychologa dále upravuje Školní řád nebo příslušná směrnice školy.

Rodiče udělují souhlas v souladu se zákonem č. 101/2000 Sb., o ochraně osobních údajů ve znění pozdějších změn. Informovaný souhlas má dvě základní varianty.

Žádost o službu školního psychologa
Další normy a dokumenty upravující činnost školního psychologa:

Mgr. Renata Vohradská

psycholog@zsohrazenice.cz

Tel.: 724 525 157

Na škole přítomna :  pondělí - 8-14h a čtvrtek - 8-14h

Konzultační hodiny: pondělí - 8-14h a čtvrtek - 8-14h

Na konzultaci (i mimo pracovní dobu) je potřeba domluvit se předem osobně nebo na výše uvedené emailové adrese.

Poradna

K dispozici je poradna školní psycholožky.

Vstoupit do poradny

Jste spokojení se stravováním a jídelníčkem ve školní jídelně?: