Pondělí 30.7.2018
V záložce Rekonstrukce všech objektů školy můžete sledovat průběh rekonstrukce odborných učeben.

Pátek 8.6.2018
Byly zveřejněny výsledky sběrových dní:

Úterý 5.6.2018
Ředitel školy na základě § 24 odst. 2 č. 561/2004 Sb., školského zákona, ve znění pozdějších předpisů oznamuje, že ze závažných organizačních a technických důvodů vyhlašuje Ředitelské volno dne 27. – 29. června 2018 .

Sobota 2.6.2018
Srdečně zveme na Zahradní slavnost 13.6. 2018 od 16:00 – do 18:00 na zahradě mateřské školy ZŠ a MŠ Pardubice – Ohrazenice.

Pondělí 28.5.2018
Děvčata Zš a Mš Pardubice-Ohrazenice zvítězila ve Sportovní lize základních škol - v republikovém finále v minikopané, které se konalo 24.-25. 5. 2018 v Uherském Hradišti.

Pátek 25.5.2018
Naše dívky vybojovaly ZLATO v republikovém finále v minikopané v Uherském Hradišti.

Pátek 25.5.2018
Děti z 1. A a MŠ vyjíždějí (14:15) z Janských Lázní.
Autobus je v Jaroměři (15:05). Bude malé zpoždění.
Opatovice (15:30).
Staré Hradiště 15:38.

Školní psycholožka

Školní psycholožka je ve škole pro děti, učitele i rodiče.

PRO RODIČE

Rodiče se na mě mohou obracet v případě, že by uvítali konzultaci například v těchto situacích:

• chcete-li co nejoptimálněji rozvíjet nadání a speciální schopnosti svého syna nebo dcery,
  • máte-li zájem o kariérové poradenství pro Vašeho syna nebo dceru v osmé či deváté třídě,
  • trápí-li Vašeho syna nebo dceru výukové či výchovné potíže ve škole,
  • máte-li pocit, že Váš syn nebo dcera má vztahové či komunikační problémy s jiným učitelem nebo zbytkem školního kolektivu,
  • máte-li pocit, že Váš syn nebo dcera má emoční potíže, je příliš úzkostný/á,
  • máte-li pocit, že Váš syn nebo dcera se setkali ve škole s projevy šikany,
  • máte-li obavy, že Váš syn nebo dcera experimentují s drogami, a nevíte si s tím rady,
  • nebo pokud Vás trápí či zajímá cokoli dalšího, co souvisí s Vaším dítětem a jeho fungováním ve škole

PRO ŽÁKY

Žáci za mnou mohou docházet, pokud je trápí nebo zajímá cokoli, co souvisí s jejich pobytem ve škole, například v těchto situacích:

• pokud máte problémy s učením, pozorností nebo soustředěním,
  • pokud máte potíže s velkou trémou, nejistotou nebo malou sebedůvěrou,
  • pokud se dostanete do těžké situace, a nevíte co s ní,
  • pokud vás trápí vztahy ve třídě,
  • nebo pokud vás zajímá nebo zlobí cokoli dalšího, co souvisí s vaším pobytem ve škole.

PRO UČITELE

Učitelé mohou využít školní psycholožku, pokud by uvítali spolupráci s ní například v těchto situacích:

• při řešení výukových či výchovných problémů jednotlivých žáků,
  • při zlepšování atmosféry v jednotlivých třídách,
  • při vyhledávání nadaných žáků a vytváření jejich individuálních plánů,
  • při plánování a realizaci aktivit zaměřených na prevenci rizikového chování, jako je šikana, záškoláctví, užívání návykových látek, kriminalita, nebo aktivit zaměřených na podporu zdravého životního stylu a aktivního trávení volného času.

Základní principy práce školní psycholožky

• ochrana osobních a důvěrných informací, diskrétnost,
  • individuální přístup,
  • partnerský a rovný přístup ke každému,
  • odbornost, profesionalita,
  • svou činností přispívat k vytváření příznivého sociálního klimatu ve škole i v jednotlivých třídách, napomáhat rozvíjet osobnostní potenciál každého žáka, dbát o psychickou pohodu každého ve škole

Důležité odkazy

Činnost školního psychologa ve škole je samostatná poradenská činnost, která není přímou součástí vzdělávací činnosti školy. Jedná se o komplexní službu žákům, jejich rodičům a pedagogům, která vychází ze standardních činností vymezených ve vyhlášce č. 72/2005 Sb., o poskytování poradenských služeb ve školách a školských poradenských zařízeních, dále z Koncepce školního poradenského pracoviště školy a dále z ročního plánu činnosti školního psychologa. Podmínky pro činnost školního psychologa dále upravuje Školní řád nebo příslušná směrnice školy.

Rodiče udělují souhlas v souladu se zákonem č. 101/2000 Sb., o ochraně osobních údajů ve znění pozdějších změn. Informovaný souhlas má dvě základní varianty.

Žádost o službu školního psychologa
Další normy a dokumenty upravující činnost školního psychologa:

Mgr. Renata Vohradská

psycholog@zsohrazenice.cz

Tel.: 724 525 157

Na škole přítomna :  pondělí - 8-14h a čtvrtek - 8-14h

Konzultační hodiny: pondělí - 8-14h a čtvrtek - 8-14h

Na konzultaci (i mimo pracovní dobu) je potřeba domluvit se předem osobně nebo na výše uvedené emailové adrese.

Poradna

K dispozici je poradna školní psycholožky.

Vstoupit do poradny

KomenskýZŠ a MŠ Pardubice-Ohrazenice

»

Jak se Vám líbí nové webové stránky Mateřské školy Žirafík?: