Pátek 25.5.2018
Naše dívky vybojovaly ZLATO v republikovém finále v minikopané v Uherském Hradišti.

Pátek 25.5.2018
Děti z 1. A a MŠ vyjíždějí (14:15) z Janských Lázní.
Autobus je v Jaroměři (15:05). Bude malé zpoždění.
Opatovice (15:30).
Staré Hradiště 15:38.

Čtvrtek 10.5.2018
Děvčata postupují na republikové finále v minikopané !!!
Ve dvojzápase dnes v rámci kvalifikace na republiku porazily celkovým skóre 17:0 ZŠ Batelov a můžou se tak těšit na finálový turnaj, který proběhne 24.-25.5.2018 v Uherském Hradišti.
Všem děvčatům děkujeme za vzornou reprezentaci školy.

Čtvrtek 3.5.2018
Do okresního kola McDonald's cupu se podařilo postoupit našemu týmu z 5. A doplněných dvěma děvčaty ze 4. A. Ze šesti zápasů jsme 5x zvítězili a spolu s Dubinou postoupili v konkurenci 12 škol do dalších bojů. Všem žákům a žákyním děkujeme za vzornou reprezentaci školy.

Čtvrtek 3.5.2018
Byl vložen měsíční plán práce na květen 2018 .

Čtvrtek 26.4.2018
Ve čtvrtek 26.4. se vybraní žáci 1. stupně zúčastnili Štafetového poháru na Dukle. I když nám medailová umístění utekla o vlásek, i 4. místa byla velkým úspěchem.
Všichni závodníci i závodnice zaslouží velkou pochvalu.

Čtvrtek 26.4.2018
Na zák|adě § 24 odst. 2 č.56112004 Sb., školského zákona a § 2 odst. 5 vyhlášky č. 1612005 Sb., o organizaci školního roku oznamuji, že ze závažných organizačních a technických důvodů je vyhlášeno Ředitelské volno dne 7. května 2018.
Provoz školní družiny bude přerušen.
Provoz mateřské školy bude přerušen.
Štolní jídelna nevaří.

Úterý 24.4.2018
V pondělí 23.4. se na atletickém stadionu v Pardubicích na Dukle utkalo 8 škol v kategorii mladších žáků a žákyň v okresním kole Poháru Rozhlasu. Naši chlapci obsadili výborné druhé místo , děvčata brala krásné bronzové medaile. Všem zúčastněným děkujeme za vzornou reprezentaci školy.

Pondělí 23.4.2018
V úterý 24.4. se na atletickém stadionu v Pardubicích na Dukle utkalo 10 škol v kategorii starších žáků a žákyň v okresním kole 50. ročníku Poháru Rozhlasu. Naši starší chlapci obsadili, stejně jako mladší, fantastické druhé místo , děvčata po vzoru mladších spolužaček brala také bronzové medaile. Všem zúčastněným děkujeme za vzornou reprezentaci školy.

Úterý 10.4.2018
Ve dnech 18. a 19. dubna 2018 bude probíhat zápis do 1. třídy vždy od 13 do 18 hodin.

Školní psycholožka

Školní psycholožka je ve škole pro děti, učitele i rodiče.

PRO RODIČE

Rodiče se na mě mohou obracet v případě, že by uvítali konzultaci například v těchto situacích:

• chcete-li co nejoptimálněji rozvíjet nadání a speciální schopnosti svého syna nebo dcery,
  • máte-li zájem o kariérové poradenství pro Vašeho syna nebo dceru v osmé či deváté třídě,
  • trápí-li Vašeho syna nebo dceru výukové či výchovné potíže ve škole,
  • máte-li pocit, že Váš syn nebo dcera má vztahové či komunikační problémy s jiným učitelem nebo zbytkem školního kolektivu,
  • máte-li pocit, že Váš syn nebo dcera má emoční potíže, je příliš úzkostný/á,
  • máte-li pocit, že Váš syn nebo dcera se setkali ve škole s projevy šikany,
  • máte-li obavy, že Váš syn nebo dcera experimentují s drogami, a nevíte si s tím rady,
  • nebo pokud Vás trápí či zajímá cokoli dalšího, co souvisí s Vaším dítětem a jeho fungováním ve škole

PRO ŽÁKY

Žáci za mnou mohou docházet, pokud je trápí nebo zajímá cokoli, co souvisí s jejich pobytem ve škole, například v těchto situacích:

• pokud máte problémy s učením, pozorností nebo soustředěním,
  • pokud máte potíže s velkou trémou, nejistotou nebo malou sebedůvěrou,
  • pokud se dostanete do těžké situace, a nevíte co s ní,
  • pokud vás trápí vztahy ve třídě,
  • nebo pokud vás zajímá nebo zlobí cokoli dalšího, co souvisí s vaším pobytem ve škole.

PRO UČITELE

Učitelé mohou využít školní psycholožku, pokud by uvítali spolupráci s ní například v těchto situacích:

• při řešení výukových či výchovných problémů jednotlivých žáků,
  • při zlepšování atmosféry v jednotlivých třídách,
  • při vyhledávání nadaných žáků a vytváření jejich individuálních plánů,
  • při plánování a realizaci aktivit zaměřených na prevenci rizikového chování, jako je šikana, záškoláctví, užívání návykových látek, kriminalita, nebo aktivit zaměřených na podporu zdravého životního stylu a aktivního trávení volného času.

Základní principy práce školní psycholožky

• ochrana osobních a důvěrných informací, diskrétnost,
  • individuální přístup,
  • partnerský a rovný přístup ke každému,
  • odbornost, profesionalita,
  • svou činností přispívat k vytváření příznivého sociálního klimatu ve škole i v jednotlivých třídách, napomáhat rozvíjet osobnostní potenciál každého žáka, dbát o psychickou pohodu každého ve škole

Důležité odkazy

Činnost školního psychologa ve škole je samostatná poradenská činnost, která není přímou součástí vzdělávací činnosti školy. Jedná se o komplexní službu žákům, jejich rodičům a pedagogům, která vychází ze standardních činností vymezených ve vyhlášce č. 72/2005 Sb., o poskytování poradenských služeb ve školách a školských poradenských zařízeních, dále z Koncepce školního poradenského pracoviště školy a dále z ročního plánu činnosti školního psychologa. Podmínky pro činnost školního psychologa dále upravuje Školní řád nebo příslušná směrnice školy.

Rodiče udělují souhlas v souladu se zákonem č. 101/2000 Sb., o ochraně osobních údajů ve znění pozdějších změn. Informovaný souhlas má dvě základní varianty.

Žádost o službu školního psychologa
Další normy a dokumenty upravující činnost školního psychologa:

Mgr. Renata Vohradská

psycholog@zsohrazenice.cz

Tel.: 724 525 157

Na škole přítomna :  pondělí - 8-14h a čtvrtek - 8-14h

Konzultační hodiny: pondělí - 8-14h a čtvrtek - 8-14h

Na konzultaci (i mimo pracovní dobu) je potřeba domluvit se předem osobně nebo na výše uvedené emailové adrese.

Poradna

K dispozici je poradna školní psycholožky.

Vstoupit do poradny

KomenskýZŠ a MŠ Pardubice-Ohrazenice

Jak se Vám líbí nové webové stránky Mateřské školy Žirafík?: