Fotogalerie základní školy
Sportovní dopoledne
V úterý 23. října proběhlo na ZŠ Pardubice - Ohrazenice sportovní dopoledne.
Žáci 1. a 2. ročníku soutěžili v nejrůznějších disciplínách na školní zahradě a ve třídách (sportovní výkresy, štěfeta s míčkem na pálce, chůze s knihou na hlavě, hod míčem do basketbalového koše, hod žaludem do kmene stromu atd.)
Žáci 3. až 5. ročníku zápasili v tělocvičně o Pohár ředitele školy ve florbale a žáci 6. až 9. ročníků bojovali na školním hřišti o Pohár ředitele školy v hokejbalu.
Výsledky hokejbalu:
Halloweenské oslavy
Dnes 22. 10. 2012 probíhaly ve 3. A Halloweenské oslavy. Společně jsme vydlabali několik dýní a rozsvítili v nich světýlka, pověděli jsme si, proč se Halloween slaví a jaký je rozdíl mezi ním a našimi Dušičkami, zahráli jsme si několik her, po kterých jsme vypadali jako duchové, pochutnali jsme si na bábovce, čaji z Keni a také jsme vypili halloweenský lektvar. Na závěr oslav jsme si poslechli a řekli anglickou halloweenskou básničku a vystřihli ducha. Všichni jsme si to moc užili.
Ekocentrum Paleta - Podzim - 1. A
V pátek 19. října se žáci z 1. A zúčastnili naučného programu Ekocentra Paleta nazvaného Podzim.
Zaměřili se na změny, ke kterým na podzim dochází v přírodě. Pomáhli víle Barvínce sbírat barvičky, pověděli si o ukládání zvířat k zimnímu spánku a ochutnali legendární Babiččin čaj a brambory pečené v popelu.
Olympiáda dětí a mládeže - stolní tenis
Dne 17. října proběhla Olympiáda žáků a mládeže v Holicích ve stolním tenise. Naši žáci obsadili přední místa. V jednotlivých kategoriích:
Kinderiáda - Litomyšl
Ve středu 17. října vybraní žáci 2. - 5. třídy reprezentovali naši školu v oblastním kole Kinderiády v Litomyšli. Poměřili si svoje dovednosti na lehkoatletickém poli, někteří soutěžili úplně poprvé a nasbírali cenné zkušenosti do příštích let.
Největším úspěchem byla 4. místa Natálky Flanierové ve skoku do dálky a Matyáše Málka v běhu na 60 m ( oba V. A ).
Všem dětem děkujeme za reprezentaci školy.
Výhra - Nejlepší třída 2011/2012
V loňském školním roce děti ze IV. A vyhrály celoškolní soutěž a za peníze, které za svou výhru od SRPŠ dostaly, si pořídily vyškrábavací obrázky, které si s velkou chutí (někteří poprvé) vyrobily.
Pardubice za vlády pánů z Pernštejna - 5. A
Dnes 16. 10. třída V. A navštívila výstavu "Pardubice za pánů z Pernštejna" v muzeu na zámku. Děkujeme průvodkyni paní Procházkové, která měla pro děti připravené pracovní listy, do kterých doplňovaly poznatky získané prohlídkou výstavy. Na zpáteční cestě jsme si připomněli 3 místa, kde je reliéf vyobrazení pověsti o zubrovi.
Beruškové odpoledne ve školní družině
V pondělí 15. října proběhlo ve školní družině Beruškové odpoledne. Děti se v pátek dozvěděly spoustu informací o životě slunéčka sedmitéčného, v pondělí si přinesly masky berušek, byly rozděleny do družstev a soutěžily v různých disciplínách - nasbírej 10druhů listů a 10druhů trav pro běrušku k svačině, co víš o berušce, vybarvi berušku, postav domeček pro berušku, namaluj berušku na kámen. Nakonec byla družstva vyhodnocena a celé odpoledne zakončila berušková diskotéka.
Pardubice za vlády pánů z Pernštejna - 4. A
Ve čtvrtek 11. října se děti ze IV. A vypravily na pardubický zámek, aby se na výstavě "Pardubice za vlády pánů z Pernštejna" dozvěděly spoustu zajímavých informací o tomto významném šlechtickém rodu.
Byly velmi pozorné a od pracovnice VČM paní Mgr. Procházkové, která je celou výstavou provedla, si vysloužily velkou pochvalu.
Hokejbal - Letohrad
V úterý 9. října 2012 byli chlapci z 5.A a 6.A na turnaji v hokejbalu v Letohradě.
Vyhráli všechny zápasy a získali pohár a medaile za 1. místo.
Letohrad - školní výlet V. A
V. A doprovázela 9. 10. naše sportovce do Letohradu na turnaj v hokejbale. Zatímco kluci sportovali, ostatní děti s paní učitelkou navštívily Muzeum řemesel, prošly se po Václavském náměstí, nakoupily drobné dárky, prohlédly si pěkný park a spěchaly na stadion fandit klukům, kteří se nakonec umístili na 1. místě.
Dožínky na zámku v Pardubicích
Žáci z I. stupně se dnes podívali na zámek v rámci akce "Dožínky na zámku v Pardubicích". Měli možnost zúčastnit se zajímavého programu: poznávání obilí a pekařských výrobků, dojení krávy, výroba dožínkových předmětů, mlácení cepy, pečení chleba, předvádění domácích zvířat z hospodářských chovů, řemeslná tvorba spojená se zemědělstvím, dovednostní soutěže pro děti aj.
Hvězdárna barona Artura Krause
V rámci výuky předmětu Člověk a jeho svět zamířily ve čtvrtek 27. září děti ze IV. A do DDM Delta v Pardubicích, aby navštívily hvězdárnu barona Artura Krause. Zhlédly film o Sluneční soustavě, v ruce držely skutečný meteorit, který dopadl na Zemi a také 12 milionů let starý Vltavín. Poté zamířily do kopule zdejší hvězdárny, kde se seznámily s dalekohledem, kterým zdejší astronomové pozorují noční oblohu. Odcházely obohaceny o nové poznatky, které vhodně doplňují právě probírané učivo.
Pexesový král a Pexesová královna
Ve dnech 25. a 26. září 2012 proběhl ve školní družině turnaj prvňáčků v pexesu. Podle předem rozlosovaného pořadí hráli žáci jeden zápas za druhým, až zvítězili jeden chlapec a jedna dívka. Pexesovou královnou se stala Adéla Boušková a pexesovým králem Adam Kratochvíl.
Ekocentrum - Robinsoni, 2. A a 3. A
Ve středu 26. září 2012 se žáci 2. A a 3. A na chvíli stali trosečníky na téměř pustém ostrově v programu Ekocentra Pardubice – Robinsoni. Zkusili si poslat vzkaz v lahvi, postarat se o vodu, jídlo a přežití celé skupiny. Nakonec si postavili stan a rozdělali oheň. Cílem tohoto programu bylo rozhodování v kritických situacích a chápání nezbytnosti spolupráce.
- « první
- ‹ předchozí
- …
- 86
- 87
- 88
- 89
- 90
- 91
- 92
- 93
- 94
- …
- následující ›
- poslední »





















































